Hakkımızda

 

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak açılmış olan kurumumuz, eğitim faaliyetlerine başladığımız günden bugüne kadar, üstün hizmet kalitesi oluşturma hedefiyle yüzlerce öğrencimizin gelişimine katkı sağlamak amacı güderek, uzman bir eğitim kadrosuyla çalışmalarımızı sürdürdük.

Akranları ve toplum içerisindeki arkadaşları arasında farklılığa sahip olan çocukların her alanda gelişmesi için ve toplumda bir birey olarak kabul edilmesi için tüm çalışmaları sergiliyoruz. Bir ekip olarak hizmet vermenin destekleyici gücünü ve faydasını kabul eden kurumumuz, ekip ruhunun öğrencilere katacağı faydayı göz önünde bulundurarak, yapılan çalışmalarda bir arada hareket etmeyi her zaman ön planda tutmaktadır.

Malatya Sevgi Yolu Özel Eğitim Kurumu olarak, çocuklarımızın yalnızca özel eğitimde iyi hissetmesi ve başarılı olmasından ziyade, toplum içerisinde de kabul edilen ve bir birey olarak görülen kişiler olması için katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Hem okul hayatı içerisinde hem de gündelik hayatlarında çocuklarımızın yaptıkları çalışmalar, aldıkları eğitimler ve davranışlarıyla başarılı olmanın mutluluğunu yaşamaları ve ailelerinin aynı mutluluk ile birlikte kendilerine olan güveninin artması için sistematik bir çalışma sergiliyoruz.

Hayata umutla bakan ve toplum içerisindeki yerini her birey gibi özgüvenli bir şekilde bulan çocuklarımız, başarılarının devamı sayesinde daha özel ve geleceğe gülümseyen bir hayatım kapısını aralama şanslı bulmaktadır.